A FLD 12 OSZLOPA-Bevezet
Bali Nra 2011.10.10. 16:19
Bali Nra: A FLD 12 OSZLOPA
Npszellemek si csoportjai s jellemzik
Bevezet
Az embereket, az lvilgot rgta csoportostjuk klnfle alapelvek alapjn, tudomnyos s spiritulis nzpontbl egyarnt. Az ember szmra fontos, hogy rtse, rendszerbe lssa a krltte lv vilgot, s benne nmagt is.
Ez az nmegismers napjainkban egyre fontosabb vlik. Minl tudatosabb az ember, annl lnyegesebb, hogy ne csak meglje, hanem meg is rtse az lett, a viselkedst, hogy valban irnytani tudja a sorst.
Az ezoteria legismertebb rendszere az asztrolgia. Az ltalam megfogalmazott, szintn tizenkt rszes rendszer f irnyvonalaiban az asztrolgiai jegyekhez hasonlan csoportostja a vilgot, de a bels szellemi mag alapjn rendszerez, nem pedig kvlrl meghatrozott, konkrt adatok alapjn. gy ebben a rendszerben a kls ltszattl fggetlenl, nllan ismerheti fel magt az ember, tallhatja meg a bels gykereit, hogy ezzel tudatosan is kpess vljon kapcsolatba kerlni a szellemi csaldjval. Ez a tudatostott eredet megadja a sokszor hinyolt otthon-rzst, meggygytja a klnvls, elveszettsg-rzs fjdalmt. Ha megtalljuk a szellemi csaldunkat, megtalljuk nmagunkat is.
A FLD 12 OSZLOPA rendszer kt f csoportra oszlik az alapvet eredet alapjn. Az egyik csoport a szellemi gykerek, a msik pedig az anyagi gykerek. Ezek nem jelentenek fejlettsgbeli klnbsget. Alapelvk a jin-jang egysg, ahol a kt oldal egyenrang, s egymsba fondsuk adja ki az Egszet. Vilgunkat a szellemi s az anyagi oldal egyttese mkdteti, ebben lnk, gy lnk, mindkettre szksgnk van.
A szellemi eredet csoportok az gbl ereszkednek lefel, az anyagi eredetek a fldrl nnek felfel, hogy oszlopokknt sszekssk s megtartsk a vilgunkat.
Mindegyik csoport megjelenik mind a hrom szinten, a szellemi, az emberi s az anyagi vilgban is. Mindegyiknek megvannak egyrszt az si hagyomnyokbl, mitolgikbl ismert szellemi megjelensi formik, msrszt az emberi letben jellemzen megnyilvnul viselkedsi tpusai, s vgl a csoporthoz tartoz llatai, nvnyei, svnyai, stb. is.
A npszellemek egyedi kpessgekkel rendelkeznek, s az emberknt megszletett csaldtagjaiknak az a kldetse, hogy veleszletett adottsgaikat egszsges formban ljk meg itt. m mindegyikjkben megvan a kockzat arra is, hogy a kpessgk sttebb oldalt engedik rvnyeslni, s boldogtalanul lik az letket. Elveszettek lehetnek, ha a gyengesgk eluralkodik az letkn, s elveszthetik a kapcsolatot valdi njkkel.
Mindegyik csoportnak azonos a fldi kldetse: lni, jl lni, s az oszlophoz tartoz anyagi vilggal foglalkozni. Szellemi kldetsk azonban a csoport tpusbl addan ms s ms.
Az OSZLOP elnevezs hangslyozza azt a tnyt, hogy minden alkotelemre egyarnt szksg van ahhoz, hogy ezek a csoportok ssze tudjk kapcsolni a szellemi s az anyagi vilgot. A kapcsolat rszei a nvny- s llatvilgot kpviselk s a klnbz emberek is. Az emberi tevkenysgeknl ugyangy fontosak azok, akik tetteikkel az anyagi oldalt erstik, mint akik a szellemi irnyt ptik. A Kentaurok npben pldul egyarnt szksg van a lovakhoz rt szakemberekre, s a szellemi tantkra is. Ha jl vgzik a sajt dolgukat, mindannyian egyformn fontos s ugyanolyan rtk tagjai az oszlopnak.
Egyes emberek nagyon tipikus kpviseli a sajt csaldjuknak, msok tbbfle csoportot is ismersnek tallhatnak. Minden embernek van egy alapvet gykere, ahova tartozik, s egy tmogat, kiegszt csaldja. Teht ltalban kt f csoporthoz val tartozst ismerhetnk fel magunkban. Vannak olyanok is, akik rnyk-letet lnek, elrejtik a vilg s nmaguk ell a valdi njket. k a velk ellenttes csoport negatv viselkedst mutatjk, s jellemz mdon nagyon flnek a sajt s a msik csoporthoz tartoz llatoktl.
Akik az oszlopban az anyagi vilghoz kzelebb lik az letket, azoknak ltalban stabilabb a szemlyisgk, kisebb a kockzatuk arra, hogy nmaguk rnykv vlnak, s elvesznek a helykrl. Minl magasabban ll valaki, egyre tvolabb a kzzelfoghat anyagi szinttl, annl knnyebben csszhat el a szemlyisge rnykos oldalra, s vesztheti el a valdi lnyt.
A kvetkez felsorols egy alapvet ismertets minderrl, ezek a pldk termszetesen mg bvthetk. Mindez adhat egy alapvet emlkeztett ahhoz, hogy felidzhessk szellemi gykereinket, s megtalljuk a kapcsolatot szellemi csaldunkkal.
(folytats a kvetkez fejezetben)
|