A FÖLD 12 OSZLOPA-Bevezető
Bali Nóra 2011.10.10. 16:19
Bali Nóra: A FÖLD 12 OSZLOPA
Népszellemek ősi csoportjai és jellemzőik
Bevezető
Az embereket, az élővilágot régóta csoportosítjuk különféle alapelvek alapján, tudományos és spirituális nézőpontból egyaránt. Az ember számára fontos, hogy értse, rendszerbe lássa a körülötte lévő világot, és benne önmagát is.
Ez az önmegismerés napjainkban egyre fontosabbá válik. Minél tudatosabb az ember, annál lényegesebb, hogy ne csak megélje, hanem meg is értse az életét, a viselkedését, hogy valóban irányítani tudja a sorsát.
Az ezoteria legismertebb rendszere az asztrológia. Az általam megfogalmazott, szintén tizenkét részes rendszer fő irányvonalaiban az asztrológiai jegyekhez hasonlóan csoportosítja a világot, de a belső szellemi mag alapján rendszerez, nem pedig kívülről meghatározott, konkrét adatok alapján. Így ebben a rendszerben a külső látszattól függetlenül, önállóan ismerheti fel magát az ember, találhatja meg a belső gyökereit, hogy ezzel tudatosan is képessé váljon kapcsolatba kerülni a szellemi családjával. Ez a tudatosított eredet megadja a sokszor hiányolt otthon-érzést, meggyógyítja a különválás, elveszettség-érzés fájdalmát. Ha megtaláljuk a szellemi családunkat, megtaláljuk önmagunkat is.
A FÖLD 12 OSZLOPA rendszer két fő csoportra oszlik az alapvető eredet alapján. Az egyik csoport a szellemi gyökerűek, a másik pedig az anyagi gyökerűek. Ezek nem jelentenek fejlettségbeli különbséget. Alapelvük a jin-jang egység, ahol a két oldal egyenrangú, és egymásba fonódásuk adja ki az Egészet. Világunkat a szellemi és az anyagi oldal együttese működteti, ebben élünk, így élünk, mindkettőre szükségünk van.
A szellemi eredetű csoportok az égből ereszkednek lefelé, az anyagi eredetűek a földről nőnek felfelé, hogy oszlopokként összekössék és megtartsák a világunkat.
Mindegyik csoport megjelenik mind a három szinten, a szellemi, az emberi és az anyagi világban is. Mindegyiknek megvannak egyrészt az ősi hagyományokból, mitológiákból ismert szellemi megjelenési formáik, másrészt az emberi életben jellemzően megnyilvánuló viselkedési típusai, és végül a csoporthoz tartozó állatai, növényei, ásványai, stb. is.
A népszellemek egyedi képességekkel rendelkeznek, és az emberként megszületett családtagjaiknak az a küldetése, hogy veleszületett adottságaikat egészséges formában éljék meg itt. Ám mindegyikőjükben megvan a kockázat arra is, hogy a képességük sötétebb oldalát engedik érvényesülni, és boldogtalanul élik az életüket. Elveszettek lehetnek, ha a gyengeségük eluralkodik az életükön, és elveszíthetik a kapcsolatot valódi énjükkel.
Mindegyik csoportnak azonos a földi küldetése: élni, jól élni, és az oszlophoz tartozó anyagi világgal foglalkozni. Szellemi küldetésük azonban a csoport típusából adódóan más és más.
Az OSZLOP elnevezés hangsúlyozza azt a tényt, hogy minden alkotóelemre egyaránt szükség van ahhoz, hogy ezek a csoportok össze tudják kapcsolni a szellemi és az anyagi világot. A kapcsolat részei a növény- és állatvilágot képviselők és a különböző emberek is. Az emberi tevékenységeknél ugyanúgy fontosak azok, akik tetteikkel az anyagi oldalt erősítik, mint akik a szellemi irányt építik. A Kentaurok népében például egyaránt szükség van a lovakhoz értő szakemberekre, és a szellemi tanítókra is. Ha jól végzik a saját dolgukat, mindannyian egyformán fontos és ugyanolyan értékű tagjai az oszlopnak.
Egyes emberek nagyon tipikus képviselői a saját családjuknak, mások többféle csoportot is ismerősnek találhatnak. Minden embernek van egy alapvető gyökere, ahova tartozik, és egy támogató, kiegészítő családja. Tehát általában két fő csoporthoz való tartozást ismerhetünk fel magunkban. Vannak olyanok is, akik árnyék-életet élnek, elrejtik a világ és önmaguk elől a valódi énjüket. Ők a velük ellentétes csoport negatív viselkedését mutatják, és jellemző módon nagyon félnek a saját és a másik csoporthoz tartozó állatoktól.
Akik az oszlopban az anyagi világhoz közelebb élik az életüket, azoknak általában stabilabb a személyiségük, kisebb a kockázatuk arra, hogy önmaguk árnyékává válnak, és elvesznek a helyükről. Minél magasabban áll valaki, egyre távolabb a kézzelfogható anyagi szinttől, annál könnyebben csúszhat el a személyisége árnyékos oldalára, és veszítheti el a valódi lényét.
A következő felsorolás egy alapvető ismertetés minderről, ezek a példák természetesen még bővíthetők. Mindez adhat egy alapvető emlékeztetőt ahhoz, hogy felidézhessük szellemi gyökereinket, és megtaláljuk a kapcsolatot szellemi családunkkal.
(folytatás a következő fejezetben)
|