Bali Nra ANGYALEMBEREK (rszlet a regnybl)
Benedek szerint a vilg:
beszlgets az Angyalemberek Tancsban
2005. mjus 9. htf dlutn, Budapest, Istenhegyi t
– Egy rvid teremtstrtnetet mondok el neked. Ez gy, emberi szavakkal csupn mese, de a szimblumai meg tudjk kzelteni a valsgot, hasznos fogdzt nyjtva a fldi tudat szmra. – A hangja megnyugtatan csengett, olyan volt, mint egy esti meshez kszl Mikuls.
– Egyszer volt, hol nem volt – kezdte mosolyogva – volt egyszer a Mindensg. Teljes volt, tkletes, egysges, s jl rezte magt, mert fogalma sem volt arrl, hogy ms is lehetne. Id sem volt, hiszen nem volt vltozs, ami mrhette volna a mulandsgot. Ebben a tkletes s vltozatlan vilgban egyszer csak megjelent a hiny.
Ez az a pillanat, ami megfejthetetlen titok mindig, hogy mi az a parnyi kiindulpont, ahonnan elindul az egsz ltezs. Hiszen a Minden az valjban Semmi is. Amikor minden vltozatlan, s semmi sem trtnik, az a Lt s a Nemlt egyszerre. Ezt az llandsgot tri meg a felbukkan hiny, ami az els pillanatban apr, mint egy elemi rszecske, de pp olyan robbansszer a hatsa, mint a maghasadsnak.
A hiny megjelensvel ketthasadt a vilg. Az egyik rsze ragaszkodott az eredeti llapothoz, hogy minden rendben, minden szp, j s tkletes, s teljesnek rezte magt tovbbra is. A msik oldal viszont tele volt hinyrzettel, gy rezte, semmi sincs rendben, s vltozsokra vgyott.
Valjban ez a kt oldal pti fel a vilgunk minden elemt. Fekete s fehr, j s rossz, llandsg s vltozs, anyag s szellem: mind ebbl fakad.
Ltrejtt teht a szellemi vilg, ami ragaszkodott sajt vltozatlan s tkletes volthoz, – ezt nevezhetnnk mennyorszgnak is –, s az anyagi vilg, tele hinyrzettel s vltozsvggyal. Ez volt eleinte a pokol, de ebbl lett a fldi let is.
m a vilg sosem csak fekete vagy fehr, mivel minden a Teljessgbl szrmazik, ezrt magban hordozza a msik egy kis darabkjt is. Olyan, mint a jin-jang bra – mutatott kzpre, s ott lebegve megjelent az egymsba fond fekete-fehr flkr. – A fehrben ott van egy pttynyi fekete, s a fekete oldal is riz magban egy apr fehr rszt. A Teljessgben ott maradt a hiny, hiba rzi magt tkletesnek, hiszen tudja, hogy mr van ms is rajta kvl, teht nem lehet teljes nlkle. A stt oldal pedig tartalmazza a Teljessg egy j szikrjt: a szabad akaratot, a j s a rossz lehetsgt. A Teljesg nem tud rosszat tenni, nem kpes r. A stt oldal viszont mindkettre kpes, ettl tbb, mint a msik.
s mindkt oldal a kezdet pillanattl magban hordozza az iszony fjdalmat, a flbevgottsg rzst, s az ebbl add elementris vgyat a msik irnt. Az Egsz felrobbant, s attl kezdve ktsgbeesve vgyott az jraegyeslsre. De a sztvls akkora energit szabadtott fel, hogy lehetetlen volt egyszeren sszeragasztani azt, ami szttrtt. Csak egy jval magasabb szinten lehet jra eggy az egsz, s ehhez mindkt oldalnak hatalmas fejldsi utat kell megtennie. Mindegyiknek ki kell fejlesztenie az elvesztett, hinyz rszt, s amikor ez megvan, akkor nem kt kln egsz jn ltre, hanem jra a teljessg. Valjban ez az egsz ltezs rtelme, ha van neki egyltaln. A vgn, ha jra tallkoznak, az a Teljessg mr sokkal tbb lesz, mint az eredeti, mert rengeteg tapasztalatot gyjttt be kzben.
Az a legels ketthasads teht ltrehozta az anyagi s a szellemi vilgot, amely a sztrobbans utn elkezdett jra kzeledni egymshoz. Valahogy gy, mintha kt embert sztlkne a kztk lv robbans szele, hatalmas sebessggel kezdenek eltvolodni egymstl a Fld felsznn, aztn elrnek egy hatrt, ahonnan kezdve mr kzelednek. Krbefutjk a Fldet, s az az energia, amely eltasztotta ket egymstl, segt nekik jra sszerni.
Mivel az eredeti llapotban egysg volt s rend, a lzad rsz a teljes koszbl, amelybe hullott, igyekezett rendszerbe szedni magt, s fejldni kezdett. sszelltak az atomok, a molekulk, ltrejtt az anyag, a csillagok, a bolygk, s kztk a Fld is. Az anyag egyre szervezettebb lett, s egyre tudatosabb. Elindult felfel, az g fel. Egy bizonyos szint utn lv vlt, nvny lett, majd llat, s kszen llt arra, hogy magba fogadja, s hasznlni tudja a szellemi kincst, a Teljessg ltala teremtett j darabjt, a szabad akaratot. Megjelent a fldi ember.
gy, ahogy a lenti sk kzeledett felfel, fentrl is jttek lefel. A szellemi oldalban szintn ott volt az olthatatlan vgy a msik fele utn. Ezrt az eleinte teljes s homogn vilg elkezdett rtegzdni, hogy kzelebb kerlhessen az anyaghoz, s elmulaszthassa vgre sajt hinyrzett. Egyre jobban krlhatrolt szellemi tudatok alakultak ki, istenek, angyalok, hogy koncentrlt rezgskkel meg tudjk szltani az anyagi skot. Ez egyre tbbszr sikerlt is, le tudtak jnni, hatni tudtak az anyagra, formltk azt. Ezzel egytt bennk is megjelent ennek az oldalnak a hatsa, konfliktusba kerltek nmagukkal, sajt trsaikkal, s mr egyre kevsb voltak tvedhetetlenek.
Egy id utn egy-egy szellemi rsz kpes volt annyira krlhatrolni magt, hogy ki tudott szakadni a szellemi egysgbl, mint az escsepp a felhbl, s belehelyezkedett az anyag legmagasabb szervezettsg ednybe, az emberi testbe. Eleinte mg volt egy szoros ktdse felfel, megmaradt az gi kldkzsinr, de aztn nemzedkek sorn egyre vkonyodott a kapcsolat, s vgl elszakadt. Lezuhantak a fldi skra, de emlkeikben mg riztk a szrmazsukat. k voltak az els istenkirlyok, majd az uralkodk, hadvezrek, bellk lettek a trsadalmak nemesi, kivltsgos rtegei. k az gi emberek, a fentrl jvk. De az emberi testben k is tallkoztak a szabad akarattal, s kpess vltak rosszat tenni. Ettl gyenglt meg, majd szakadt el az gi kts. Ezutn mr zsarnokk vltak, elnyomkk, akik az alattuk llk vlln akartak visszajutni az gbe. ptkezni kezdtek, hatalmas pletekkel, oszlopokkal akartak kzelebb kerlni az elvesztett vilghoz, s amikor rdbbentek, hogy ez mennyire kiltstalan prblkozs, ltszatmennyorszgot akartak itt teremteni maguknak, fldi gynyrkkel, kincsekkel, pompval, de csak mg jobban az anyagba ragadtak. Ma mr szinte teljesen bele is olvadtak a lenti vilgba, homlyos emlkeik vannak csak a szrmazsukrl. Elvesztettk a kapcsolatot az ggel.
De idnknt jn fentrl valaki, aki svnyt vg a stt rbe, utat mutat az gi vilg fel. k a vallsalaptk, a prftk. A mi kultrnkban Jzus volt a legjelentsebb szemly, aki lejtt emberi testbe, s aztn nagy szellemi erejvel kettrepesztette azt a falat, amit az ember a korbbi vallsokkal nmaga s az g kz hzott.
Az si uralkodk, istenkirlyok s a prftk utn a szentek voltak mg a tipikus g-emberek. ltalban elvonultan ltek, idnknt tlttak a szellemi skokra, s gyakran levitlni is kpesek voltak imdkozs kzben. De a fldi letk nem mkdtt, nem volt csaldjuk, nem volt fldi kapcsolatuk, s gyakran slyos betegsgek knoztk ket. gy reztk, az anyagi test brtnben lnek, sanyargattk magukat, bjtltek, megtagadtk a fldi rmket, nehogy ezek lvezete meghosszabbtsa az ittltket, s tlsgosan a fldhz ksse a lelkket. Egsz letkben vgytak vissza a mennyorszgba. Valjban csatornaknt mkdtek, rajtuk t rtkes szellemi energia ramlott t a fldi vilgba. Br ez a szolglat gyakran korn elgette az emberi rszket, de a ltezsk lenyomata itt maradt halluk utn is. Hatsuk olyan, akr egy csatlakozsi pont a szellemi vilghoz, s a fogkony embereknek gygyulst, vallsos lmnyt adhatnak mg ma is. A misztikusok, egyes filozfusok, tantk mellett az ihletett mvszek, rk, zenszek, festk tartoznak mg jellemzen az g-emberekhez.
A vilg fejldse sorn teht az anyagi skrl nvekszik felfel az ember, a nvny- s llatvilgbl kiemelkedve, egyre tudatosabb, egyre szellemibb vlva, mikzben a gykerei mlyen az anyagba nylnak. Msrszt jn fentrl az j csapat, nyjtzik lefel, s szellemi tudsval egyre jobban hatni kpes az anyagra. A mai kor azrt klnleges, mert nagyon kzel kerlt egymshoz a kt sk, ezrt tmegesen rkezhetnek fentrl a lelkek az emberi testekbe anlkl, hogy elszakadna az gi ktelk. k a fejkkel vannak az gben, s a lbuk bizonytalanul lebeg a fld fltt. Ha nem tanuljk meg letenni a talpukat ebben a vilgban, egy id utn fuldokolni kezdenek. Ha viszont elvesztik az gi ktdsket, akkor elsodorja ket a fldi vilg.
Az ember a kapocs a kt vilg kztt. Hd, akin keresztl a kt vilg jra tallkozik. Kzben oszlop is, amely fenntartja addig az elklnlst, amg nincs kiegyenltett energia a kt oldal kztt, hiszen egy tl gyors egyesls jra robbanst okozna. A fejlettebbek, akik biztosan tudnak kapaszkodni a sajt oldalukba, s stabilan belennek a msikba, lassan sszekapcsoljk a kt vilgot, akr a sebet a varratok, s sszeforrasztjk azt, ami sztszakadt.
Persze elfordult mr tbbszr is, hogy akik azt hittk, eljtt az id, tl korn kinyitottk a kapukat a kt vilg kztt, s a nagy feszltsgklnbsg megint sztrobbantotta a rszeket. Aztn jrakezddtt az egsz folyamat.
Most jra egy fordulponthoz rkezett az emberisg. A Vznt-kor a felntt vls kezdete. Az Oroszln korszakban, kb. tizenktezer vvel ezeltt elindult az a kr, amelynek a kvetkez ktezer v, a Vznt-kor a legtvolabbi szakasza. Korbban gy tnt, ez egy lehetetlen vllalkozs, ilyen messze eltvolodva a kezdeti llapottl az emberisg nem kpes letben maradni, nem lesz annyira nll, hogy tvszelje ezt az idszakot. Nagy volt az eslye annak, hogy nem tud felnni a feladathoz, s az eddig megszerzett szellemi hatalommal visszalve jabb robbanst okoz, elpuszttva nmagt s a vilgt is.
Nagyjbl harminc ve viszont kiderlt, hogy mgis sikerlt tjutnunk a legveszlyesebb szakadkon. Br az emberisg rjtt az anyag titkra, de ura lett annak. A vilgvge elmaradt, tlltk a ktezredik vet. Fennmaradt ez a fldi vilg, mert fejldkpes, s most mr nagy az eslye, hogy a ciklus vgn, nagyjbl tizenktezer v mlva meglje az j teljessget, ami ennek az letformnak a vge lesz, de aztn majd szletik belle egy jabb.
Most teht a szrmazst tekintve ktfajta ember l a Fldn: gi s fldi ember. A fld-emberek rtenek az anyagi vilghoz, nvnyekhez, llatokhoz, fldmvelshez, llattenysztshez, a pnzkeresshez. Ers az nfenntart kpessgk, szvs a testk, ersen ktdnek az anyagi vilghoz, a materilis dolgokhoz. Fontosak nekik az anyagi javak.
Az g-emberek a szellemi tudshoz, szellemi rtkekhez vonzdnak, szeretik a mvszetet, a szpsget, fontosak nekik az rzelmek. A testk trkenyebb, knnyebben megbetegszenek. Gyakran lehet gondjuk a pnzzel, az anyagi valsggal, a mszaki eszkzkkel.
A fldi ember biztosan ll a lbn, de beleragadhat az anyagi skba. Ha hirtelen nagyot ugrik felfel, elszakadnak a gykerei, s ha j biztonsgot keresve grcssen belekapaszkodik egy eszmbe, vallsba, akkor elveszti nmagt.
Az gi ember biztosan rzi a szellemi vilgot, van hite a tlvilgban, de gyakran nincs hite ebben a fldi letben. Megltja a szellemi rtkeket, benne is ott vannak a magok, de gyakran nem kpes kibontakoztatni a kpessgeit az anyagi viszonyok kztt. Hajlamos a tlzott idealizmusra, eszmket gyrt, kbulatba menekl, drogba, vallsba, fantziavilgba. Ha pedig megtagadja valdi nmagt, s levgja magt az gi ktelkrl, akkor elveszett s boldogtalan lesz az anyagi vilg porban.
A fld-emberek tbbsge a lelke mlyn elgedettsget rez, hiszen j fel halad, csak hinyrzete van, mert mg nem jutott elg magasra. Ezt a hinyt aztn sokan az anyagi vilg eszkzeivel akarjk betlteni.
Az g-emberek viszont szinte mindig tele vannak bntudattal. Mivel k egy tkletesebb vilgbl kerltek ide, ezrt ntudatlanul gy rzik, hogy valami rosszat tettek, s bntetsl vannak itt. Bennk vgyakozs van, ami hasonlt a hinyrzethez, csak nem dh ksri, ami tettekre sarkallna, hanem fjdalom s nostorozs. Emiatt is gyakrabban betegszenek meg nemszt betegsgben.
Vannak kztk, akik egszen rgi korokban is ltek mr, a dinoszauroszokkal egyidben, mint sok ma szletett gyerek, akik nagyon vonzdnak ezekhez az slnyekhez. Bennk ott az ntudat s a buksemlk, s nagyfok flelem a kudarctl. A fentrl jvk jellemzje, hogy szmukra a kudarc egyenl a halllal, ezrt szinte rettegnek tle. Ettl visszahzdak is lehetnek, vagy grcssen sikerre vgyk.
Vannak aztn az egykori els uralkodk leszrmazottjai, akiknek valban jogos a bntudatuk, hiszen k egy sokkal fejlettebb szintrl sllyedtek le, s gyakran slyos bnket kvettek el, visszaltek a szellemi hatalmukkal. Nekik most jra fel kell fedeznik az erejket, tanulniuk kell a mltjuk tapasztalataibl, s jvtenni a rgi hibikat. m k hajlamosak tlzsokba esni, s a rgi dicssget kvetelni most, amikor mg nem mltak r. A legtbb tvton jr ezoterikus mester bellk kerl ki.
A fldi embereknek szksgk van a vegyes tpllkra, pldul a hsra is, mert ez ad nekik ert, de ez hzhatja le ket a fldre. Egszsges esetben mindent ehetnek, de ha elnehezltek, akkor rdemes a knnyebb teleket vlasztaniuk.
A fentrl jvknek nehz a fldi ennival, tanulniuk kell, hogy a testk hogyan bontsa le a tpanyagokat. k rzkenyebbek, knnyebben lesznek allergisok. Egszsges esetben hasznos nekik a vegetrinus tpllkozs, de ha tl lebegsek, ha elszakadtak a realitsoktl, akkor nekik is fontos a vegyes tkezs, hogy a fldn tartsa ket.
Mindig az egyensly a fontos. A hit emeli a fldi embert, de be is zrhatja egy merev rendszerbe, ha elveszi a szabad akaratt. Veleszletetten hv az gi ember, de eltvolodhat miatta a jelenlegi valsgtl, ha tlsgosan belelovallja magt a szp eszmkbe.
Az a gond, hogy az sszes eddigi valls, eszmerendszer, letmdbeli tancs a fldi embereknek szlt, akiknek a hasznra is vlt, hacsak nem vittk tlzsba. Az gi emberek mindig kevesebben voltak, illetve amikorra sokan lettek, mint pldul a nemesi osztly, mr rgen elszakadtak az eredeti rtkeiktl, ezrt nekik is fontos lett volna, ha ezekhez az alapelvekhez tartjk magukat. De k gyakran csak a kivlasztottsg emlkt rizgettk magukban akkor is, amikor minden mst mr elvesztettek az rtkeikbl.
Ma viszont egyre tbben szletnek meg az gbl, s a fldi emberek tbbsge is flton jr, ahol a rgi, bevlt trvnyek mr visszahzak lehetnek. Egy kamasz nem lhet gyerekknt, mert akkor sosem vlik belle felntt ember. Ehhez az tmenethez mg nem nagyon vannak knyvek, irnymutatsok. Mesterek azrt nem, mert a Vznt-korban nincs tbb mester, nincs al-flrendeltsg. Azrt sincs ksz recept, mert egy felnttnek mr fggetlen mdon kell gondolkodnia, nem pedig a tananyagot visszamondani. Ma a hitt mindenkinek nllan kell megalkotnia, s kevs az, amit gyermeki szorgalommal msoktl tvesz, mert az mr nem ad tmaszt az letben.
A Vznt-korhoz tartoz ember mr nem haladhat szles utakon, de kitaposott, keskeny svnyeken sem, brmilyen knyelmesek vagy szpek is azok. Meg kell tallnia a sajt tjt. Lassan bezrulnak a rgi, Halak korszakbeli kapuk, s mindenki csak az egyedi, szemlyre szabott ajtajn tud belpni a szellemi skra. Aki egy mestert kvet, az annak az illetnek a mennyorszgba jut, ahol csak szolgl lehet a mester lbainl. De ez nem felntt boldogsg, csupn gyermeki fggs egy idealizlt apafigurtl.
A Halak korszakban azt mondta a Mester: „Higgy bennem, s kvess engem!” s akkor a gyermeki fejlettsg emberisgnek az volt a j t.
A Vznt-korszakban azt mondja az, akit msok mesternek ltnak, s valban szellemileg rett ember: „Bzz magadban, s jrd a sajt utadat!” s ma mr csak ilyen mdon juthatsz feljebb, csak gy haladhatsz a felntt vls fel.
A Knyvtr kulcsa eddig csak g-emberhez kerlt. Eleinte nagyon magas szint szellemi emberek riztk, a Himalja cscsai kzt, kolostorokban, majd a ksbbi korokban komoly filozfusok, tudsok. Nostradamus volt az egyik olyan ismert knyvtros, aki a jvt, a lehetsgeket vizsglta benne. Ezek persze csak valsznsgek voltak, tvonaltervek. A jv nincs megrva, de az benne van, hogy ha egy ton elindulunk, s nem trnk le rla, akkor az hova fog vezetni. Rgebben jval kevesebb vlasztsi lehetsgnk volt, ma viszont mr olyan szabad az ember, hogy brmilyen trl brmikor letrhet, akr j az, akr nem.
A legutbbi ismert knyvtros Edward Cayce volt, az alv prfta. is az akkori lehetsges jvt ltta a vziiban, az ezredvgi vilgvgvel. Ez volt az az esemny, amit a hetvenes vekben trt az emberisg, mert kpes volt letrni a robbanssal fenyeget trl. Nem ltszott r nagy esly, de sikerlt.
Szinte mindenki azt gondolta, hogy egy ilyen nagy vltozst csak valamilyen ltvnyos vilgmegment akcival lehetne elrni. De a Vznt-korszaknak nincsenek nagy hsei, ma mr nem szletik olyan ember, aki messze a tbbiek fl magasodna, egyszeren azrt, mert kzel az g. Ma egyetlen ember sem llthatja magrl, hogy ris a tbbiekhez kpest, hiszen ha valban az lenne, akkor mr beverte volna a fejt a mennyezetbe. Nincs r hely, hogy magasan a tbbiek fltt legyen. Mr nem szletnek mesterek, szentek, vallsalaptk, vilgmegvltk. Aki ezt mondja, vagy akit ilyennek ltnak msok, az tved, esetleg hazudik, vagy egy illzi rabja.
Teht gy tnt, nincs esly, nincs senki, aki megmenthetn a Fldet a pusztulstl. Aztn lassan, fokozatosan kiderlt, hogy van remny. Egyre tbb olyan ember szletett, aki itt akart lni, akiben egytt volt az er s a szeretet, aki kpes volt egy kicsit szebb, jobb tenni a vilgnak azt a kis szeglett, amelyre hatni tudott. Egyetlen vilgmegvlt helyett sok szz szletett, s mindegyik megvltotta a sajt kis rszt. A vilg alig szreveheten mozdult. Elszr csak pr millimtert, aztn pr centit, s ez a kis irnyvlts elg volt, hogy letrjnk a vg fel vezet trl. A hetvenes vektl egyre nagyobb lett az esly arra, hogy megmarad ez a Fld, br csak a nyolcvanas vek vgre lett biztos, hogy sikerlt. Nem lett azonnal tkletes se a Fld, se az emberisg. Nem trt ki egy mindent elspr forradalom, mert az felrobbantotta volna az egsz rendszert, de egy kicsit jobbak lettnk, s ez elg volt ahhoz, hogy tovbb haladhassunk a fejlds tjn.
Sok, korbban szletett angyalembernek azrt vannak jelenleg komoly nehzsgei, mert az eredeti lettervk csak 2000-ig, vagy utna mg pr vre szlt. Vszhelyzetre rt forgatknyvk volt, ami tartalmazta azt, hogy mit kell tenni akkor, ha kataklizmk trtnnek, hogyan kell embereket menteni, katasztrfkra jl reaglni. Csakhogy a vilgvge elmaradt, s emiatt sokan toporognak ott, ahol folytatdik az t, az trkpkn meg a Kijrat sz szerepel. Gyakran rtelmetlennek rzik az letket, kirltek, depresszisak lesznek. Nemcsak amiatt, mert az eredeti program szerint mr nem is kellene itt lennik, hanem azrt is, mert nem volt alkalmuk megtenni azokat a nagyszer, hsies cselekedeteket, amelyekre tudat alatt egsz letkben kszltek. Van, aki becsapottnak rzi magt, mint aki kemnyen edzett az olimpira, aztn az meg elmaradt.
Sokan azok kzl, akik a hetvenes vek eltt szlettek, nehezen birkznak meg ezzel a problmval. Vltozniuk kell, s egy j sorsot rni maguknak, ami nem knny idelenn. Van kztk, aki nem is folytatja az letet, inkbb gyorsan befejezi, ltszlag minden ok nlkl, hogy j lettervvel jhessen jra. Vannak, akik nmaguknak gyrtanak vszhelyzetet, s slyos krzisekkel, hallos betegsgekkel kzdenek meg, j esetben sikerrel, hogy valahogy mgis hasonlthasson az letk az eredeti tervhez. Pedig hasznosabb lenne felismernik, hogy katasztrfahelyzet nlkl is rszt vehetnek az j vilg ptsben.
Leginkbb a most harminc s negyven v kzttieknek kell nagy vltoztatsokat meglnik. k lettek volna a legaktvabbak a katasztrfk idejn, s most nehezen tallnak magukhoz ill feladatot.
– n is harminc leszek – jegyeztem meg.
– Igen – blintott Benedek. – Szerencsre sokan vannak, akik optimistn tippeltek, bztak a jobb vltozatban, s a lelkk mlyn becsomagolva megvan az j helyzetre val forgatknyvk is, csak el kell vennik. Szerintem te ilyen vagy, csak jelenleg ez a terv is az elakadt tudsodban van.
A nagyjbl 1976-86 kztt szletett korosztly viszont eleve dupla lettervvel rkezett. Nekik mindkt knyv a kezkben van. Nincs klnbsg a kt vltozat kztt, mindkettben ugyanakkora energiatltet van, emiatt viszont nehz megklnbztetni azokat egymstl. Ezrt k sokkal bizonytalanabbak itt a fldn, s idnknt sszekeverik a lapokat a ktfajta forgatknyvben. Gyakran prblnak egyszerre kt letet lni, amibl persze ltalban csak kosz lesz. Fel kell ismernik, hogy melyik tervk illeszkedik a valsghoz, s vgre dntenik kell az egyik let mellett, klnben a kt fl letbl sosem lesz egy egsz.
Az 1987 utni korosztlyoknak viszont az a gondja, hogy k azrt szlettek meg, mert fentrl mr lttk, hogy elkezddtt az j korszak, a vilg halad a szabadsg fel. Hatalmas lendlettel, tettekre kszen rkeznek a fldi skra, s itt dbbenten tapasztaljk, hogy nagyrszt mg a rgi menetrend szerint zajlik a mindennapi let, s tele van korltokkal, gtakkal. Az lettervk az akadlyok nlkli haladsrl szl, mint egy vonalzval megrajzolt, nylegyenes vonal a trkpen. A valsgban viszont azzal szembeslnek, hogy az ltaluk elkpzelt t mg nem ltezik, s a kvetend irny hegyeken-vlgyeken, gdrs s szakadkos tjakon vezet keresztl. Emiatt sokan az egsz trkpet kidobjk, elfelejtik, hogy mit akartak elrni, s ptcselekvsknt, a szabadsg illzijt fenntartva mindenfle rltsgekkel tltik el az letket. Msok ahhoz ragaszkodnak, hogy a terv egy knnyen jrhat trl szlt, teht elindulnak a legkisebb ellenlls fel, ami viszont itt a fldn mindig lejtt jelent. Ha tl knnyen gurul az leted jrmve, az mindig gyans, amikor pedig mr nem is dcg az let rgs tjn, akkor vagy llsz, vagy egy szakadkba rplsz lefel.
Az 1987 utn szletettek feladata teht felismerni, hogy br szellemi szinten elkezddtt mr a szabadsg korszaka, amihez tartoznak, de mg nem valsult meg a fldi skon, s nekik az a dolguk, hogy ezen dolgozzanak idelenn. Kvessk a trkpkn megrajzolt irnyt, s ehhez legyenek hajlandak tkelni a veszlyes szakadkokon, s megmszni az tjukba es hegyeket. Ekzben pedig ptsk meg k azt az utat, amit szellemi szintrl nzve olyan jl lttak.
– s hogy jn ehhez a trtnethez a Knyvtrossg?
– A Knyvtrhoz eredetileg csak az g-emberek frhettek hozz. k is hajlamosak voltak a sajt rdekeik szerint rtelmezni az olvasottakat, de mivel kevsb ktdtek az anyagi skhoz, nem tudtak veszlyesen visszalni vele. Viszont minden flfel trekv fld-embernek nagy vgya, hogy beleolvashasson. Ugyanaz a vgy az, ami miatt az els ember megkstolta a Tuds almjt.
A felfel halad ember egy bizonyos szint utn szellemi ervel is tudja uralni az anyagot, mguss vlik. A mgusok, varzslk ltalban fld-emberek, vagy nagyot bukott g-emberek. A sokak ltal keresett titkos tuds knyve, vagy a Blcsek kve, amire minden alkimista vgyik, az ennek a Knyvtrnak egy-egy rsze. Ha egy ilyen tudsdarabka fld-ember kezbe kerl, az hatalmat kap az anyagi vilg egyes terletei felett. A teljes tudssal brmit ltre tudna hozni, s teljesen elbillenthetn a vilg egyenslyt. Hasonl kockzata volt az atomenerginak is. Korbban mr tbbszr megszerezte ezt a tudst az emberisg, de mindig tl korn, s robbans lett a vge.
Ezrt lepdtnk meg a gondolattl, hogy te esetleg fld-ember vagy, s mgis tged vlasztott a Knyvtr. Ez ugyanis azt jelenten, hogy a te tudatodon keresztl ezentl a fld-emberek is hozzfrhetnek a teremts titkhoz. De ha valban ez a helyzet, akkor valszn, hogy itt az id r. Br a lombikbbi, a klnozs ennek a tudsnak a rsze, de ezt eddig az ember sajt maga fedezte fel, nmagtl jtt r. Ha most a Knyvtrat is megkaphatja, ugrsszer fejlds indulhat be. Ez elsprhet rgi rtkeket, de hozhat jakat is, s lehet, hogy valban elg rett mr hozz az ember.
Elhallgatott. Csend lett.
– Honnan lehetne biztosan tudni, hogy fld-ember vagyok-e? – krdeztem.
– Nincs egyrtelm jele. Azok, akik jl lik meg a kpessgeiket, nagyon hasonlak. Kzptjon a fentrl s a lentrl jvk is uralni tudjk az anyagot, jl hasznljk a bennk lev teremt erket. Formljk, fejlesztik a tehetsgk szerinti terleten ezt a vilgot. Kpesek pnzt keresni szenveds nlkl, szeretik s rtik a termszetet, sszhangban vannak a testkkel, s jl rzik benne magukat. lik a fldi letet, nem vesznek el benne, de nem is meneklnek tle. Az letkkel, a szemlyisgkkel kpviselik az egyenslyt, s mindkt vilg rtkeit.
Felmerlt bennem egy krds:
– Az emberek nem szoktak ott kzpen tallkozni s eggyvlni? Nem ez az igazi szerelmi egyesls, a dulkapcsolat?
va vette t a szt, vlaszolt:
– Nem, ez egy komoly tveds. Vannak, akik beleesnek ebbe a hibba, s tnkreteszik vele az letket. Ugyanis a feladat: elrni a msik oldalt, s megkapaszkodni benne. Az gbl jvknek meg kell vetnik a lbukat a fldn, mert egy id utn fuldokolni kezdenek az gi kldkzsinrtl, a fldi embernek pedig fel kell nveszteni a tudatt, a fejt az gbe, mert kevs lesz neki az rtelem itt lenn.
Ltszlag sokkal knnyebb lenne flton tallkozni, s megsprolni azt a szakaszt, amit a msik ember mr megtett. Ez viszont csak kt flember ktdse lesz, tele hinyrzettel. Az ilyen szemlyek gy rzik, csak a msikkal lehet teljes az letk, s ssze akarnak olvadni vele. Ha ez a vgy nagyon ers, feladjk az njk hatrait, s ezzel kinyitjk a kaput az gi s a fldi energik kztt. Ez valban katartikus lmny, de ha egy ekkora feszltsg kt ember kztt robban, az menthetetlenl elgeti a szereplket. Ez olyan hfok kapcsolat, amit nem lehet egszsgesen meglni. Van, amikor csak az egyik fl pusztul bele, de a msik is letre szl gsi sebeket szerezhet. Tragikusabb esetben a gyengbb a hallba is magval rntja a trst, hogy legalbb ott egyek lehessenek. A legends s vgzetes nagy szerelmek s a bngyi krnikk htkznapi fltkenysgi tragdii egyarnt ilyen tallkozsokbl szletnek.
– Ez trtnt akkor – fzte hozz Lna –, amikor Ruttkai va, a fentrl jv Tndrkirlyn tallkozott a mgusi fld-energikkal birkz Latinovits Zoltnnal. Nehz lett volna elkerlni ezt a kapcsolatot, de lehetetlen volt jl meglni.
Elgondolkodtam. gy tnt, nem csak a vilgkpemet, hanem a prkapcsolatrl szl nzeteimet is mdostanom kell. Megjelent bennem egy halvny gyan, hogy taln azrt flek a szerelemtl, mert valahol mlyen azt hittem, hogy abba bele szoktak halni. De ezek szerint lehet, hogy van ms varici is.
– Szerencsre ltezik valdi dulkapcsolat is – mondta mosolyogva Sra –, de annak fontos jellemzje, hogy hinyzik belle a knyszert er. Ha gytrelmes vgyat rez az ember a msik utn, ha gy rzi, az lete mlik azon, hogy k egy pr lehessenek, mert klnben nincs rtelme a ltnek, akkor az nem szerelem, brmilyen szpeket is rtak errl a kltk. Az csupn a hiny. Az ilyen rlten szerelmes ember nem a msik szemlyt szereti, pusztn annak azokat az energiit, amibl neki kevs van. Ilyenkor a msikat valjban eszkzknt akarja hasznlni a sajt boldogsga rdekben, akrcsak a vmpr az ldozatt.
Minden kapcsolatban el kell gondolkozni azon, hogy valban trsak vagyunk-e, vagy csupn sajt hinyaink ptlsra szereztnk valakit. Amikor kt, ellenkez irnyba fejld ember tl szorosan kapcsoldik ssze, az akkor sem lesz igazn szeretetteljes ktds, ha nem olvad ssze a kt ember, s elmarad a robbans. Ilyenkor ugyanis vagy az alul llra hrul a ketts teher, s gy rzi, a msik az vllra nehezedik, pedig rogyadozik a sly alatt, vagy pedig a fentrl jv fuldoklik attl, hogy a levegbe emelve hzza felfel a trst. A nagy konfliktus pedig abbl addik, hogy ha brmelyikk fejldni szeretne, akkor kiderl, hogy a msik az tjban ll, s akadlyozza t. Nagyon kemny csatk alakulhatnak ki az ilyen helyzetekbl, amikor azt rzi valamelyik fl, hogy a partnere ll az boldogsga tjba. s igaza is van, de errl nem a msik ember tehet, hiszen kzs vlaszts volt. Muszj eltvolodniuk egymstl, hogy vgre mindegyikk haladhasson a sajt tjn. Szerencss esetben a kapcsolatot is fenn lehet tartani, de az sosem lesz annyira mly, mint amirl eredetileg lmodtak.
– s honnan lehet felismerni, melyik a j kapcsolat?
– Arrl, hogy nem hinyt rez az ember, hanem bizonyossgot – mondta Benedek, s gyengden megsimtotta a mellette l Sra karjt. – Amikor nem azt rzi az ember, hogy nem tud lni nlkle, hanem azt, hogy nagyon szeretne lni vele. Amikor szereti azt a msikat, az ernyeivel s a hibival egytt, mellette akar lni, s nem akarja megvltoztatni. St, a magam rszrl a hibit mg jobban is szeretem, mint a j tulajdonsgait – tette hozz huncut mosollyal. – Mert akkor biztos lehetek benne, hogy egy ember mellett lek, fldi boldogsgban, s nem csak lmodom a mennyorszgot, amibl brmikor felbredhetek. – Mosolyogva egymsra nztek Srval, s olyan szeretet radt a tekintetkbl, hogy irigyelni kezdtem ket. Lehet, hogy mgis megrn megkockztatni azt a szerelmet, ha ilyen bks boldogsg is kislhet belle.
va folytatta a magyarzatot:
– A valdi prkapcsolatban kt oszlop magasodik egyms mellett. Mindkett szabadon ll, egyik sem tmaszkodik a msikra. Lehetnek egy irnyba nvekvk, s ilyenkor egy id utn elkezdenek hasonltani is egymsra, akr a testvrek. Amit idelisnak nevezhetnk, az a fld- s g-emberek kzti kapcsolat, de sszeolvads nlkl. k nagyon sokat segthetnek egymsnak, hiszen a trsuk abba az irnyba halad, ahonnan k jttek. Az ilyen kapcsolatok erstik az egsz vilgot, pedig ezek gyakran htkznapinak tn, bks, csndes hzassgok, ahol nem dl ltvnyos nagy szenvedly.
Ma mg kevs az igazn fejlett ember, aki egyedl tudja sszektni az eget a flddel, br az j nemzedk nagyon igyekszik – mosolygott Rkra. – Addig azonban nagyon fontosak azok a prok, ahol kt, ellenttes irnybl rkez, kiegyenslyozott, nll ember l egy szilrd kapcsolatban. Ha kln-kln nem is rik el mg a msik oldalt, de egyms mellett llva gy is kpesek stabilizlni a vilg hozzjuk tartoz rszt. Elg sok ilyen kapcsolat megfelel biztonsgot jelent a vilgnak a legzavarosabb idkben is.
Igyekeztem rendszerezni magamban az eddig hallottakat.
– Akkor a fentrl jvk az angyalemberek?
– ltalban igen, hiszen nekik egyszerbb a dolguk – mondta Benedek. – k eleve a szellemi rszkkel azonostjk magukat, csak meg kell riznik ezt az emlket a megszlets utn is. De emiatt nem knny emberr vlniuk, s sokan kzlk srltek lesznek a fldi vilgban. Megfelel fejlds utn a fld-emberek is elrik azt a szintet, amikor eggy tudnak vlni az angyali rszkkel. Ez manapsg mr egyre gyakoribb, s jelenleg nagyjbl minden tdik angyalember lentrl indult.
Ha osztlyokba szeretnd sorolni a bolygnk lakossgt – nevetett rm, s felemelt ujjain szmolni kezdte – akkor szrmazs szempontjbl vannak fld-emberek s g-emberek, fejlettsgi szint szerint tlagemberek, angyalemberek, illetve olyanok, akik a Msik Oldalhoz csatlakoztak. Korszak szempontjbl ktezer ve itt lnek mr a Halak emberek, s most rkeznek a Vznt emberek tmegei.
A tudatra breds helye szerint vannak, akik a Fldn bredtek fel, a Fldszlttek, s vannak, akiknek a szellemi gyerekkora ms csillagokhoz tartoz bolygkon zajlott, ket nevezhetjk Csillagszltteknek. A fentrl s lentrl jvk felosztsa nluk is ltezik. A ms vilgokbl rkez lelkek kzl vannak az anyagi vilg tkletestst ismerk, a tudsok, feltallk, technikai zsenik, s vannak gygytk, mvszek, a szellemi vilg zenett hozk. – Kezdtem sszezavarodni. Benedek egyre gyorsabb temben folytatta. – Fldi kategrikban pedig vannak frfiak s nk, aztn gyerekek, felnttek s idsek, vagy orvosok s kmvesek, meg egyb szakmkhoz rtk, magyarok, svdek, brazilok, knaiak s mg szmos nemzet fiai… – Egy gyors mozdulattal szttrta az ujjait, s a kezei kzl sznes szappanbuborkok szlltak fel a levegbe. Csillogtak egy ideig, majd sztpukkantak. Benedek egyttrzen mosolygott rm:
– Tudom, hogy szeretnd megrteni vgre a vilgot, de vgezetl el kell, hogy szomortsalak. A legtkletesebb elmlet sem tudja rtelmezni az egszet. Nincs olyan pldzat, olyan elv vagy szisztma, amivel pontosan lerhatnnk azt a bonyolult rendszert, ahogy a vilg ltezik. Mg ez az angyalember fogalom is nagyon sokfle szemlyt jelenthet, hiszen mindenki teljesen egyedi mdon li meg az adottsgait. A vilg rtelmezsrl nem is beszlve. Sok knyv szl a vilg felptsrl, mkdsrl a Knyvtrban, de sajnos nincs egyetlen olyan sem, ami a Vgs Nagy Igazsg cmet viseln. Amelyek korbban ezzel prblkoztak, azokra mr mind rragasztottk a cmkt, hogy „elavult vltozat”.
Vedd gy, hogy ez az egsz Mindensg egy nagy, sznes tintapaca, amibe mindenki azt magyarz bele, amit akar. Brmit belelthatunk, csak a fantzinkon mlik. Mindenkinek igaza van, annak is, aki csak a nagy, tarka foltot ltja belle. Akkor, amikor az ember meg akarja hatrozni a helyt ebben a pacban, szksge van egy kijelentsre, hogy pldul ez az egsz olyan, mint egy tavirzsa hrom bkval, s a msodik bka bal combja fltt msfl centivel helyezkedik el. s igaza lesz. De egy msik ember egszen mst lthat bele, s neki is igaza van. Csak ne akarjuk a sajt ltomsunkat a msikra erltetni.
Szval hiba mesltem neked itt szp trtneteket s elveket, nem a valsgrl volt sz, mindez csak az n nzetem a tintapacrl. De gondolatbresztnek azrt j lehet. Htha neked is sikerl valami rdekes kpet kihoznod ebbl a kusza ltvnybl.
Br rengeteg informci kavargott bennem, s kiss elveszve reztem magam, de Benedek kijelentse inkbb felszabadtott. Lehet, hogy nem fogok mindent rteni ebbl az j vilgbl, de nyugodtan kitallhatom, milyennek akarom ltni ezt az egszet. Nem egyetlen j megoldst kell grcssen keresnem, hanem tallni egy nekem tetszt.
(folytats a kvetkez fejezetben)
Forrs: www.angyalemberek.gportal.hu
|